Пошук

Права ROOT: Ми програли у цій війні?

«Свобода накрила нас з головою, і нам здавалось, що все відбулося ...» — чи не root-доступ мав на увазі Андрій Макаревич у своєму майже пророчому тексті?

«Та ми бога тримаємо за бороду!» — вигукували ще недавно не тільки злегка просунуті юзери, а й відверті ламери, закидаючи на свій Андроїд-пристрій чергову кастомну прошивку або один з безлічі наштампованих безкоштовних додатків, що надають в їх сверблячі рученята безкарне root-всевладдя над смартфоном.

Мало які там заборони доступу встановили розробники. А ми їх так, і навіть ось так!Хіба може «привілейований» користувач обмежитися убогою встановленою графікою? І навіщо потрібні ці напхані «за замовчуванням» додатки, що тільки займають місце? А оптимізувати використання ресурсів, перекинути частину додатків на карту пам'яті, продовжити ресурс акумулятора — взагалі свята справа!

Ну і що, що гарантії можна позбутися, а то і зовсім в «цеглинку» перетворити придбаний, як правило, на батьківські гроші, смартфон? Зате як приємно поблажливо проронити в компанії менш просунутих товаришів — мовляв, ти вже їм як би і не зовсім рівня, і «root» практично без акценту вимовляєш. І сервісами типу Netflix не просто користуєшся, а буквально «користуєш» їх.

У чому перевага такого користування, правда, далеко не у всіх пояснити толком виходило, але сам факт повного володіння пристроєм автоматично дозволяв зараховувати себе до такої собі касти недоторканних. Не як у індусів, зрозуміло, а як би навпаки…

І ось цей самий Google, який ще вчора був такою душкою, даючи можливість залазити в Андроїд настільки глибоко, що навіть розробники про такі глибини не завжди мали уявлення, буквально кидає користувачів, що здійнялися над грішною землею, з небес на цю саму землю.

І як? Всього лише додавши в Google Play опцію для розробників «Виключення SafetyNet». Тепер будь-який творець може заборонити установку додатка на пристрій, що не підтверджує офіційну сертифікацію Google. І що найприкріше, мотивують нововведення, як завжди, турботою про людину, про її безпеку.

Ось і шанований раніше багатьма Netflix скористався наданою можливістю і тепер нахабно відмовляє користувачам, які мають певний root-доступ, в установці себе на їх телефон.А слідом за Netflix, вже і деякі банківські додатки, вигукнувши: «А ми чим гірші?», перестали завантажуватися на апарати не тільки з кастомними прошивками, а й з «трошки» розширеними правами доступу.

Ох, вже цей Google — такий собі укладальник доріг з благими намірами… Жадібність — ось як це називається, а не турбота про користувача.

Думка автора може не збігатися з… Ееее…Ну, просто може не збігатися, і все!

+1
15:54
2755
15:57
Наш новий однодумець c.mi.ua/users/113 буде писати авторські статті на теми смартфонів, і продуктів екосистеми Xiaomi регулярно. Заходьте на його стіну, додавайте його у друзі і читайте.
11:33
Пффф… Уже есть несколько качественных рут-скрывателей.
Автор слабо шарит в теме. Абы шо