Розбираємось в технологіях: що таке MU-MIMO WIFI технологія?

Тип статті:
Авторська

В далекому 2007 році прийшов на ринок стандарт бездротової передачі даних 802.11n.Це була технологія для одного користувача. Вона мала назву Single User Multiple Input Multiple Output (SU-MIMO) Wi-Fi технологія. Це дозволило Wi-Fi маршрутизаторам та пристроям щоб одночасно передавати або отримувати множинні потоки даних один до одного, збільшуючи загальну швидкість з'єднання. 1x1 Wi-Fi маршрутизатор або клієнт підтримує один потік передачі і один потік отримання даних. 2х2 пристрій підтримує два потоку в кожному напрямку, і 3x3 пристрій підтримує три. Будь-який пристрій, яке підтримує більше потоків буде працювати з будь-яким пристроєм, який підтримує менше (і навпаки), але в цілому продуктивність буде обмежена пристроєм з меншими можливостями. І незалежно від числа потоків стандарту 802.11n, які маршрутизатор може підтримувати, він може взаємодіяти тільки з одним пристроєм одночасно. Обслуговування пристроїв відбувається за чергою. Коли задіяні два потоки, швидкість з'єднання зростає.

У нових мобільних процесорах, починаючи з Snapdragon 835, реалізована підтримка технології 2x2, або Dual WiFi.

SU-MIMOпристрої потребують декількох антен, щоб передавати и отримувати джані по декільком каналам. Але портативні пристрої не мають можливостей розмістити у своїх корпусах більше однієї антени. Тому і робота WiFi обмежена цим.

Технологія 2х2 WiFi дозволяє пристроям отримувати дані по двом каналам одночасно.

Хоча ці пристрої повинні також підтримувати MU-MIMO, щоб використовувати його, вони не повинні мати кілька антен. MU-MIMO, використовує чотири потоки 802.11ac, щоб обслуговувати кілька пристроїв одночасно. В результаті пропускна здатність Wi-Fi для кожного пристрою в завантаженій мережі стає в три рази більше. MU-MIMO забезпечує високу пропускну здатність, можливість з'єднання з малою затримкою та, іншими словами, ця технологія покликана забезпечити кращий користувальницький досвід.

MU-MIMO використовує острофокусоване групування і алгоритми адаптації швидкості, щоб максимізувати продуктивність для всіх пристроїв в мережі зі швидкістю вище 1 Гбіт/с. Технологія використовує просунуту форму формування променя передачі, в якій маршрутизатор направляє сигнали до групи пристроїв, щоб поліпшити продуктивність. Корисним побічним ефектом MU-MIMO, принаймні, на деякий час, є те, що дані, що передаються від маршрутизатора до пристроїв Wi-Fi не можутбь бути прочитані будь-яким іншим пристроєм або особою. Тільки кінцевий одержувач може обробляти і зчитувати дані сигналу. Таким чином, весь трафік MU-MIMO, що передається від маршрутизатора до пристроїв, є, по суті, зашифрованим, якщо на більш пізньому етапі не будуть створені спеціальні інструменти, що зможуть обробляти такі сигнали.

Переваги MU-MIMO

Стандарт 802.11 Wi-Fi був вперше випущений в 1997 з частотою 2,4 ГГц. Звідти і далі, використовувалися різні технології для збільшення швидкості у мережах Wi-Fi. Але основа була такою ж самою. MU-MIMO була введена в 802.11ac Wi-Fi в якості додаткового режиму. Перевагою MU-MIMO є те, що вона може допомогти в розширенні можливостей вашої домашньої мережі, це означає, що більше пристроїв тепер можуть відправляти і отримувати дані швидше, в той же час. Це буде великий плюс в громадських Wi-Fi точках доступу і т.д., де багато пристроїв, підключених одночасно.

Обмеження MU-MIMO

MU-MIMO працює в режимі віддачі зв'язку, що означає, що маршрутизатор Wi-Fi відправляє дані на кілька пристроїв Wi-Fi. Це не покращує швидкість в вхідній лінії зв'язку, по якій пристрій Wi-Fi передає дані до маршрутизатора Wi-Fi.

Наприклад, один домашній MU-MIMO роутер не зможе забезпечити швидкість в 2.2Гбіт/с для кожного з усіх підключених до мережі пристроїв, оскільки все впирається в пропускну здатність каналу. До того ж, ефективність MU-MIMO маршрутизатора визначається не тільки кількістю антен, але також і якістю і швидкістю обробки сигналу.


0
Немає коментарів. Ваш буде першим!