Які бувають типи прошивок MIUI та яка підійде саме вам

Тип статті:
Авторська

Для нових користувачів смартфонів Xiaomi і просто новачків у MIUI часто бувають незрозумілі види прошивок, їх відмінності і навіщо їх взагалі стільки видів. Тому багато користувачів просто не оновлюють свої пристрої або ж, навпаки, чекають оновлення прошивки, яка ніколи не оновиться. Питання по цій темі займають найбільшу частку з усіх одержуваних нами питань. У цій статті ми вирішили провести короткий огляд прошивок MIUI і допомогти вам розібратися у всьому їх різноманітті, щоб у подальшому ви знали що таке «тижнева», «кастомна» і чого чекати від прошивки. Отже, всі прошивки MIUI діляться на кілька видів і підвидів.

ЗА ПОХОДЖЕННЯМ

  • Спочатку MIUI представлена в двох версіях: аглійскій і китайській (China ROM) і глобальній (Global ROM).
  • China ROM, «Англокитайська» версія орієнтована на Китай і забезпечена різними функціями і ПО актуальними тільки для Китаю. З доступних мов в ній представлені тільки англійська і китайська, що зрозуміло з назви. Нам вона нецікава.
  • Global ROM, вона ж «Глобальна», «Багатомовна» в свою чергу орієнтована на користувачів за межами Китаю і не забезпечується сервісами для Китаю, а навпаки, йде з сервісами Google. У ній є набагато більше мов, серед яких українська та російська.

ЗА ТИПОМ

Developer ROM, вона ж «Щотижнева», «Девелоперська», «Бета». Девелоперська прошивка — найактуальніша і інноваційна, так як отримує всі нововведення першою. Ця прошивка офіційна від самої Xiaomi і в першу чергу вона створювалася для просунутих користувачів для тестування нововведень. Вона оновлюється щотижня, зазвичай в п'ятницю, за винятком китайських свят і наявності серйозних багів, коли розробники відкладають реліз оновлення. Втім, не варто лякатися, якщо ви зіткнетеся з помилкою, швидше за все, в наступну п'ятницю вона вже буде усунена. Та й багато користувачів використовують щотижневу прошивку не хвилюючись про баги. Назва релізу девелоперської прошивки — це дата його виходу. Наприклад, якщо прошивка зараз називається MIUI 8 7.5.11, це означає, що вона вийшла 11.05 2017 року. Перша цифра — рік, друга — місяць, третя — день.

Stable ROM, вона ж «Стабільна». Ця прошивка, як і Щотижнева, є офіційною і випускається командою розробників MIUI в Xiaomi. Вона є основною і є своєрідним еталоном: вона стабільна, в ній налагоджені і оптимізовані всі функції, виправлені всі баги, які зустрічаються в щотижневій прошивці. Її рекомендується встановлювати, якщо ви не прагнете до всіх нововведень і пов'язаних з ними багами, але вам необхідна стабільна робота системи без сюрпризів. Назва версій стабільної прошивки не прив'язана до дати виходу та до нагромадження оновлень, тому вона оновлюється нерегулярно. Оновлення можуть приходити як раз в два тижні, так і раз в три місяці.

Ported ROM, вона ж «кастомна», «неофіційна». У число кастомних збірок входять різні локалізовані версії від сторонніх команд розробників, збірки ентузіастів і версії прошивок для смартфонів інших марок смартфонів. Кастомні збірки завжди засновані на Стабільній або Щотижневій офіційній збірці. Вони також можуть оновлюватися як раз в тиждень, так і з великим інтервалом. Багато кастомних збірок не оновлюються по повітрю, тому вам доведеться кожного разу встановлювати їх самостійно.

Інші версії прошивки.


Є ще кілька видів прошивок, які вже не настільки поширені. TD ROM і WCDMA ROM — прошивки, створені для конкретного виду зв'язку в певній країні. Наприклад, TD версія створена для однойменного типу 3G зв'язку тільки у Китаї. Телефони з TD ROM працюватимуть тільки в межах Китаю, а в нашому регіоні профіту від них буде трохи більше нуля. Телефони з WCDMA ROM створені для 3G зв'язку, поширеною у всьому світі. Однак, бувають деякі різновиди типу WCDMA HK, WCDMA Singapore, WCDMA Taiwan, WCDMA Malaysia, які також не будуть працювати поза межами цих країн.

А яку прошвику використовуєте ви на вашому Mi-смартфоні? Розкажіть у коментарі!

+1
Немає коментарів. Ваш буде першим!